"U Jána" restaurace, bowling pizza homemailsitemap
stavebni firma
restaurace a bowling
"U Jána" restaurace, bowling, pizza
Pozlovice 67
763 26 Luhačovice
+420 577 134 011
bowling@faktpozlovice.cz
Právě se nacházíte: Hlavní stránka / Bowling /

Bowling

V současnosti je bowling velmi populárním sportem mnoha rodin, přátel, párů a také výborným zpestřením neformálních schůzek či firemních večírků.

V naší herně si můžete zahrát bowling na dvou spičkových drahách. K dispozici Vám je též pizzerie. Atmosféru dotváří umělé a UV osvětlení.

Ceník:
po-čt: Od 130,00 do 170,00,--/hod./dráha
pá-ne: od 130,00 do  210,00,--/hod./dráha
Zapůjčení bowlingové obuvi zdarma.

Stručná pravidla

  • 10 kuželek postavených do trojúhelníku
  • plné koule se třemi otvory - ebonitové nebo reaktivní s excentrickým jádrem
  • koule mají přesně stejný průměr, ale jinou váhu (8-16 liber)
  • hráč může hrát svojí koulí
  • nutné hrát ve speciální bowlingové obuvi

Každá hra bowlingu se skládá z deseti kol(framu). V každém framu hází každý hráč dvakrát, pokud nedosáhne striku nebo sparu. Dosáhne-li hráč striku nebo sparu, v desátém framu,hází třikrát.

Výsledky příslušného hodu jsou zapisovány na obrazovce v prvním řádku a celkový součet za jednotlivé hody v řádku druhém.

Strike

Hráč zahraje strike, jestliže prvním hodem porazí kompletní sestavu kuželek. Bodový zisk za strike činí 10 plus počet kuželek, které hráč porazí v následujících dvou hodech.

Double

Dva po sobě následující striky se nazývají double. Bodový zisk za první strike činí 20 plus počet kuželek, které hráč porazí v prvním hodu následujícím po druhém striku.

Triple

Tři po sobě následující striky se nazývají triple. Bodový zisk za první strike činí 30. Aby hráč mohl dosáhnout maximálního skóre 300 bodů, musí zahrát 12 po sobě následujících striků.

Spare

Porazí-li hráč ve druhém hodu framu všechny kuželky, které zůstaly stát po prvním hodu, dosáhne spare neboli dohoz. Bodový zisk za spare činí 10 plus počet kuželek, které hráč porazí v následujícím hodu.

Nedohoz

Nedohoz je situace, kdy hráč během dvou hodů framu neporazí všech deset kuželek a neporažené kuželky zbývající po prvním hodu netvoří split.

Split

Split se nazývá situace, kdy po prvním hodu zůstanou stát kuželky v takové formaci, že je poražena vrcholová kuželka a dále:
1. je poražena nejméně jedna kuželka mezi dvěma či více stojícími kuželkami, např. 7-9 či 3-10
2. je poražena nejméně jedna kuželka těsně před dvěma či více stojícími kuželkami, např. 5-6.

admin : : webdesign by MYLEE Design (c) 2006 - 2012